a

طراحی شده توسط سپنتا

۰۹۱۱۱۸۳۲۸۲۵

تماس برای مشاوره رایگان

جستجو
فهرست
 

راهنمای تمیز کردن چوب روسی بیرچ( بخش دوم)

خانه > مقالات  > راهنمای تمیز کردن چوب روسی بیرچ( بخش دوم)

راهنمای تمیز کردن چوب روسی بیرچ( بخش دوم)

چوب روسی

همانطور که می دانید استفاده از چوب روسی بیرچ بسیار رایج است و می توان از این نوع چوب در ساخت کفپوش و لوازم منزل و همچنین اسباب بازی های چوبی کودکان استفاده کرد. در مطالب قبل در مورد نحوه تمیز کردن چوب روسی بیرچ اطلاعات مفیدی در اختیارتان قرار دادیم. در ادامه با ما همراه باشید تا در مورد تمیز کردن چوب روسی بیرچ اطلاعات بیشتری در اختیارتان قرار دهیم.

همانطور که گفتیم در مرحله اول باید با یک دستمال گرد گیری کابینت هایتان را از هر نوع چربی و آلودگی پاک کنید. اگر چربی روی پلی وود های بیرچ زیاد است از اسپری های شوینده مخصوص سطوح چوبی استفاده کنید. روی چوب روسی را اسپری کنید و کمی صبر کنید سپس دستمال بکشید. می توانید برای تمیز کردن وب روسی از برس های نرم نیز استفاده کنید و خیلی آرام آن را روی کابینت بکشید. همچنین می توانید از سنباده نی استفاده کنید و بعد با جارو تکه هایی چوب را جارو بکشید.

مرحله دوم آبکشی

وقتی از شوینده های مواد روغنی استفاده می کنید در مرحله بعدی باید کابینت را آبکشی کنید و اجازه دهید تا کاملا خشک شود. البته اگر چوب شما خیلی قدیمی است بهتر است تا به طور مستقیم آن را آبکشی نکنید و به جای این کار با یک دستمال نمدار چربی ها و شونده ها را پاک کنید.

مرحله سوم

برای اینکه تمیز کردن چوب روسی به دستی انجام شود در مرحله آخر یک دستمال تمیز را روی آن بکشید. و با حرکات دایره ای سطح چوب روسی را تمیز کنید.

مرحله چهارم- براق کردن

برای اینکه سطوح چوبی شما براق به نظر برسد می توانید از روغن بزرک (Linseed) استفاده کنید. این روغن را چند دقیقه بجوشانید و اجازه دهید تا سرد شود. سپس با یک قلموی رنگ ان را به سطح چوب روسی بمالید. این روغن نه تنها باعث می شود که سطح چوبی شما براق به نظر برسد بلکه از لک شدن آن نیز جلوگیری می کند.

استفاده از روغن بزرک یکی از کاربردی ترین روش های برای جلوگیری از لک شدن چوب روسی بیرچ است.

بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید

20 − 19 =