a

طراحی شده توسط سپنتا

تماس برای مشاوره رایگان 09111832825

جستجو
فهرست
 

بررسی مهمترین نکات چوب روسی

خانه > مقالات  > بررسی مهمترین نکات چوب روسی

بررسی مهمترین نکات چوب روسی

چوب درخت روسی

در این مطلب بر آن هستیم تا برای شما به بررسی مهمترین نکات چوبی روسی بپردازیم. با ما همراه باشید. همچنین پیشتر به بررسی مهمترین نکات چوب روسی پرداختیم که می توانید با مراجعه به مطلب قبل، این مقاله را بخوانید.

چوب روسی با چوب های دیگر چه تفاوتی دارد؟

در ابتدا باید بگوییم که چوب به عنوان ماده اولیه، قرن هاست که برای مصارف داخلی و خارجی استفاده می شود. اخیرا با افزایش آگاهی از اطلاعات و شرایط و ویژگی های محیط زیست، کاربرد و استفاده از چوب هایی که عملیات حرارتی و گرمایی روی آنها انجام شده افزایش یافته است. این فرایند به این منظور انجام شده تا تولیدات و محصولات چوبی بی آنکه به محیط زیست آسیبی برسانند، بیشتر عمر کنند. عملیات گرمایی و حرارتی بر چوب روش بسیار مناسبی برای افزایش مقاومت و استجکام چوب بدون تولید مواد شیمیایی سمی، می باشد.

چهار روش عملیات حرارتی گرمایی برای چوب ها وجود دارد. این چهار روش عبارتند از:

روش فنلاندی که در ان از بخار استفاده می شود؛ روش آلمانی (عملیات حرارتی روغن)؛ روش هلندی که در آن از ترکیب بخار و هوای گرم استفاده می شود؛ فرآیند فرانسوی که در آن از گاز بی اثر استفاده شده است. فرآیند و عملیات حرارتی و گرمایی یکی از معروف ترین روش های تولید چوب می باشد.

مزیت های چوب های روسی

از مزیت هایی که این چوب دارد می توان به هزینه ی بسیار ارزان، دسترسی و رشد سریع اشاره کرد. این چوب برای صنعت و ساخت و سازهای  ساختمانی و غیره بسیار مهم و کاربردی است. همچنین در صنعت مبلمان و تخت نیز استفاده می شود.

ویژگی های مهم چوب

چوب های روسی خشک شده تازه را می توان با تمام ابزارهای متداول چوب، چه از نظر مکانیکی و چه با دست، پردازش کرد. این چوب سبک وزن، نرم و بسیار انعطاف پذیر می باشد. اگر چه به سرعت خشک می شود اما ترک بر نمی دارد. از این چوب همانطور که گفتیم می توان در صنعت ساختمان سازی به دلیل مقاومت و استحکام بالا و ظرفیت تحملی که دارد، استفاده کرد.با این حال باید توجه داشت که مواد نگهدارنده برای آن استفاده شود. چراکه در غیر این صورت مقاومت خود را در برابر آب و هوا از دست داده و هنگام تماس با زمین، به سرعت شروع به پوسیدگی می کند. عملیات و فرآیند سطح به راحتی امکان پذیر است و باید ته مانده های رزین ها از قبل برداشته شود. این را توجه داشته باشید که چوب های روسی مستعد گرفتن قارچ و دیگر حشرات است.

چوب روسی

اندازه

اگرچه این درختان جذاب و پر طرفدار می باشند، اما با مرور زمان نسبت به جایی که رشد کردند، خیلی بزرگ می شوند. این درختان می توانند تا بیش از 135 فوت و عرض 30 تا 40 فوت رشد کنند.

نکته ی قابل توجه آن است که چوب های درختان روسی در مناطق کاملا خشک و یا مرطوب نمی توانند رشد کنند.

امیدواریم از مطلبی که در خصوص چوب روسی و ویژگی های مهم آن برای شما نوشتیم راضی بوده باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید

شانزده + دوازده =