a

طراحی شده توسط سپنتا

تماس برای مشاوره رایگان 09111832825

جستجو
فهرست
 

مهمترین تفاوت های چوب روسی با چوب کاج

خانه > مقالات  > مهمترین تفاوت های چوب روسی با چوب کاج

مهمترین تفاوت های چوب روسی با چوب کاج

مزایا چوب روسی

در این مطلب می خواهیم به مقایسه ی چوب روسی با چوب های کاج بپردازیم. با ما همراه باشید تا از مزیت های این چوب بیشتر بدانید. همچنین پیشتر به بررسی مهمترین نکات چوب روسی پرداختیم که می توانید با مراجعه به مطلب قبلی، این مقاله را بخوانید.

تفاوت چوب روسی با چوب کاج

چوب های روسی، کاج همگی درختان مخروطی شکل هستند. می توان آنها را از طریق شاخه های سوزنی و مخروط هایی که دارند شناخت، درست همانند دیگر درختان که با توجه به نوع و شکل آنها می توان آنها را از یکدیگر تشخیص داد. برای مثال درخت بلوط که می توان از طریق بذر، آن را شناخت.

درختان کاج دارای برگ هایی هستند که در چند گروه قرار می گیرند و از شاخه ها آویزان می شوند. درحالیکه درخت روسی، برگ هایی دارند که جداگانه از شاخه ها آویزان می باشند. علاوه بر این، مخروط کاج چوبی دارای قسمت خارجی سخت و سفت است درحالیکه مخروط درخت روسی نازک تر و منعطف تر می باشد.

مزایا و معایب چوب درخت روسی

شاخه های درخت روسی همگی راست و ایستاده هستند. سبک وزن و نرم بوده اما برای کارهای ساختمانی و سازه بسیار کاربردی و مناسب می باشد. درخت های روسی که رشد کرده و بزرگ شده اند به نظر دارای خاصیت آکوستیک بوده و همین امر باعث می شود تا چوب این درختان برای ساخت ابزار آلاتی مانند گیتار مناسب باشد. از این چوب می توان برای ساخت پنل های هواپیما، قلاب های قایق، نردبان و پارچه استفاده کرد.

چوب درخت روسی

مزایا و معایب چوب درخت کاج

چوب درخت کاج بسیار نرم است و سریع آسیب می بیند. از چوب های درختان کاج بسیار استفاده شده که همین امر باعث گردیده تا این چوب ها به خوبی نتوانند کار کنند و مقاومت نشان دهند. با وجود سبک وزن بودن چوب این درخت در مقایسه با دیگر درختان، سنگین می باشد. برخی نمونه های درختان کاج آنقدر محکم هستند که بتوان با آنها ابزار الاتی همچون گیتار ساخت، اما برخی دیگر اصلا مناسب نمی باشند.

امیدواریم از مطلبی که در خصوص مقایسه ی چوب روسی با درخت کاج برای شما نوشتیم، راضی بوده باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید

19 + ده =